Class Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday
Parent-Tot 10:30-11:15am /Lisa 5:15-6:00pm/ Lisa
Turbo Tots 3yrs 9:30-10:30/Lisa 9:30-10:30am/Julie
4:30-5:30pm/ Waitlist
9:30-10:30am /Lisa  5:15-6:15pm /Julie 4:00-5:00pm/Rachel 5:00-6:00pm/Waitlist 4:00-5:00pm/Waitlist 10:00-11:00am /Madie
Fab 4’s 10:30-11:30am/Lisa 5:00-6:00pm/ Jessica 6:15-7:15pm/Julie 9:30-10:30am/Lisa/Jul          10:30-11:30am/Waitlist
5:00-6:00pm/Rachel
4:00-5:00pm/Lisa 10:00-11:00am/ Lisa
Mighty Mights 5yrs 6:00-7:00pm/Ashley 4:00-5:00pm/Waitlist
6:00-7:00pm/Ashley
4:15-5:15pm/Waitlist
6:00-7:00pm/Rylann
5:00-6:00pm/Isabel 9:00-10:00am/ Madie
Beginner Girls 6-9 yrs 5:00-6:00pm/Isabel
6:00-7:00pm/Kadia/Tana
4:00-5:00pm/Kadia 5:00-6:00pm/Leiah 5:00-6:00pm/Rylann 4:00-5:00pm/Isabel 5:00-6:00pm/Jess/Tana 6:00-7:00pm/Tana 9:00-10:00am Julie/Jayden
Beginner Girls 9-12 yrs 5:00-6:00pm/Kadia/Ashley 4:30-5:30pm/Julie
Beginner Boys 4:30-5:30pm/Jayden 4:30-5:30pm/Jayden/Eric 4:00-5:00pm/Jayden  10:00-11:00am/Jayden
Intermediate Girls 5:15-7:15pm/Julie/Rylann 5:30-7:30pm/Tana 4:30-6:30pm/Annie 5:00-7:00pm/Tana/Ashley 5:45-7:45pm/Rylann 6:00-8:00pm/Julie 9:00-11:00am/Madison/Rylann
Intermediate Boys 5:30-7:00pm /Julie/Eric 6:00-7:30pm /Jayden/Eric
Advanced Girls 4:00-6:00 pm/Tana 4:30-6:30pm/Jessica 6:00-8:00pm/Jessica 5:00-7:00/Waitlist 9:00-11:00am/Rachel
 Cheer Cinic  Jan. 27 – Mar. 16   ages 7-13

6:30-8:00pm

 

Pre-Team Jr. (1 day) 5:00-8:00pm/Katey
Pre-Team Sr. (2 days) 5:00-8:00pm/Katey 5:00-8:00pm/Katey
Tumbling 5-6pm / Beginner 6-7pm/Intermediate 7-8pm/Advanced Jessica  5-6pm/Beginner/Waitlist  6-7pm/Intermediate/Waitlist
Team Classes Invitation only*
Hotshotz* 10:30-11:30am/Lisa  6:15-7:15pm/Lisa 10:30-11:30am/Lisa  11:00-12:00pm/Lisa
Sparklers* 4:15-5:45pm/Lisa 4:15-5:45pm/Lisa
Firecrackers* 4:15-6:45pm/Lisa 4:15-6:45pm/Lisa
Dynamites* 4:30-8:00pm/Becky 4:30-8:00pm/Becky
Xcel Silver*  4:30-7:30pm/1st year 5:30-8:30pm/2nd year  4:30-7:30pm/1st year 5:30-8:30pm/2nd year
Xcel Gold/Platinum* 5:30-8:30pm/Plat. 5:30-8:30pm/Gold 5:30-8:30pm/Plat.  5:30-8:30pm/Gold  5:30-8:30pm/Plat  10:00-1:00pm/Gold/Plat
Level 3* 4:15-8:30pm  New 3’s 4:15-8:30pm 4:15-8:30pm  New 3’s 4:15-8:30pm  9:00-1:00pm Extra training
Level 4* 4:15-8:30pm 4:15-8:30pm 4:15-8:30pm  9:00-1:00pm Extra training
Level 5* 4:15-8:30pm 4:15-8:30pm 4:15-8:30pm 4:15-8:30pm
Level 7* 4:15-8:30pm 4:15-8:30pm 4:15-8:30pm 4:15-8:30pm 9:00-1:00pm/OPT
Optionals* 3:15-7:45pm 3:15-7:45pm 3:15-7:45pm/ OPT. for Lvl 8 3:15-7:45pm 3:15-7:45pm 9:00-1:00pm
Preschool Open Gym 18mon.-6yrs. 1:00 – 3:00pm 11:00am – 1:00pm

*Team classes are by invitation only